Utworzono dnia 16.10.2020

Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie!
Pragnę przypomnieć, że aktualnie w szkole obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych tj. min. korytarze szkoły - co zostało uregulowane zarządzeniem dyrektora szkoły. Także wprowadzone przez władze RP obostrzenia w tej materii, nakładają na obywateli taki obowiązek w przestrzeni publicznej.
Odstępstwem od powyższych zasad może być tylko medyczne przeciwwskazanie do noszenia maseczek czy przyłbic (co musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem lekarskim o przeciwwskazaniu do zakrywania ust i nosa).
W najbliższym czasie w pobliżu szkoły i na terenie szkoły można spodziewać się kontroli odpowiednich organów/służb w zakresie przestrzegania tego obowiązku przez uczniów i pracowników szkoły.
Niezależnie od takowej kontroli i ew. konsekwencji, uczniowie nie noszący maseczek będą upominani a ich zachowanie oceniane.
W przypadku uporczywych odmów zakrywania ust i nosa przez uczniów, będziemy zmuszeni zgłaszać takie zachowania do odpowiednich organów/służ (w przypadku uczniów niepełnoletnich odpowiedzialność ponoszą także/mogą ponosić rodzice/opiekunowie).
Dlatego, prosimy o zdyscyplinowanie uczniów do stosowania się do powyższych przepisów prawa krajowego i szkolnego.

Z wyrazami szacunku Jacek Banaszczyk - dyrektor szkoły

Licznik odwiedzin: