Klucz do przyszłości

Projekt „Klucz do przyszłości” realizowany przez Fundację Casus. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX - "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach". Poddziałania: 9.1.2- "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie  do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych" na podstawie umowy nr UDA-POKL.09.01.02-26-216/13-00.

Okres realizacji projektu: 01.08.2013-30.06.2015

Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej w Kierzu Niedźwiedzim

W ramach projektu odbywają się zajęcia z matematyki, j. angielskiego, informatyki, przyrody, zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne: plastyczne i muzyczno-wokalne: Ludowy Dziecięcy Zespół.

Zapewniona zostaje również pomoc specjalistyczna: zajęcia z logopedą, zajęcia terapii pedagogicznej, zajęcia z doradcą zawodowym, a także konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, z których mogą skorzystać rodzice i dzieci.

Do wszystkich zajęć zostały zakupione różnorodne, nowoczesne pomoce dydaktyczne (uatrakcyjniające zajęcia pozalekcyjne i specjalistyczne), sprzęt sportowy, stroje dla Ludowego Zespołu Dziecięcego.

W ramach projektu powstała kompleksowa pracownia komputerowa na 10 stanowisk oraz profesjonalnie wyposażona pracownia językowa, dzięki której uczniowie będą mogli efektywniej zgłębiać naukę języka angielskiego.

Zorganizowane zostaną wyjazdy edukacyjne: dwa siedmiodniowe obozy językowe oraz sześć jednodniowych wycieczek.

Udział w projekcie jest bezpłatny, uczniowie otrzymują materiały do zajęć i suchy prowiant.

Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.