Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Skarżysko Kościelne Jacka Bryzika

Utworzono dnia 13.06.2023

W dniu 31 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Sportowe szkół podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Wójta  Gminy Skarżysko Kościelne Jacka Bryzika.

Inaugurację zmagań sportowych otworzyła pani Elżbieta Jaszewska nauczyciel wychowania fizycznego witając przybyłych gości w osobach pana wójta, kierownika inwestycji z Urzędu Gminy Grzegorz Pypeć, dyrektora szkoły, nauczycieli oraz opiekunów młodych atletów. W wystąpieniu pana wójta skierowanym do organizatorów i zawodników pojawiła się propozycja o organizacji cyklicznych imprez tego typu. Przed przystąpieniem do rywalizacji przybyli goście i pan dyrektor szkoły złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka wszystkim zawodnikom i życzyli udanej rywalizacji w duchu fair play.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z gminy: Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Majkowie, Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze oraz gospodarze imprezy SP w Kierzu Niedźwiedzim. Młodzi lekkoatleci mieli możliwość rywalizować na kilku dystansach przygotowanych przez organizatora zawodów: 1000m, 800m i 600m, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji na trasie ostatecznie na podium uplasowali się:

Na dystansie 1000m w kategorii chłopców

I miejsce – Mateusz Dulemba – SP Kierz Niedźwiedzi

II miejsce – Adam Goliński – SP Kierz Niedźwiedzi

III miejsce – Kornel Dudek – SP Majków

Na dystansie 800m w kategorii dziewcząt

I miejsce – Sara Sadza – SP Kierz Niedźwiedzi

II miejsce – Agnieszka Lodzińska – SP Majków

III miejsce – Darina Komarowa – SP Majków

Na dystansie 600m w kategorii dziewcząt

I miejsce – Jagoda Niedzielska – SP Majków

II miejsce – Kaja Duklas – SP Kierz Niedźwiedzi

III miejsce – Wiktoria Pacek – SP Skarżysko Kościelne

Na dystansie 600m w kategorii chłopców

I miejsce – Jakub Piętak – SP Skarżysko Kościelne

II miejsce – Adrian Krawczyk – SP Majków

III miejsce – Filip Jakubiak – SP Skarżysko Kościelne

Na zakończenie imprezy zostały wręczone zwycięzcom pamiątkowe puchary ufundowane przez pana wójta Jacka Bryzika, a także dyplomy i drobne upominki.

Pan wójt obiecał wszystkim zawodnikom biorącym udział w biegach, opiekunom i obsłudze technicznej wycieczkę do Energylandii.

Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Skarżysko Kościelne Jacka Bryzika

Utworzono dnia 13.06.2023, 08:54